Titulní strana Členové týmu Naše výpravy Připravujeme Fotogalerie Doporučujeme Stanovy Aktuálně

 Hlavní stránka - Výpravy - Beskydy podzim 2014

logo
 
 
Templ
 
 
fotogalerie
 
 
Becva
 
Becva12
 
fotogalerie
 
 
 
Trebon12
 
fotogalerie
 
 
 
 
fotogalerie
 
 
 
 
 
 
 
Beskydy_1
 
 
 
 
Enns
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Beskydy14_2
 
 

 

 

Beskydy podruhé ….16. – 19. 10.2014

 

Další výprava Fofo Bike Teamu do Beskyd se uskutečnila stejně jako vždy po dokonalé přípravě a dlouhém plánování. Účast slabá, ale postačující. Bylo nás celkem sedm. Plán se splnil a Lysou horu jsme pokořili. Ale postupně….

Příjezd dle plánu ve čtvrtek 16.10.2014 v odpoledních hodinách. Z penzionu U Honzy pod sjezdovkou Opálená všichni dychtivě vyhlíželi na Lysou horu, která byla tentokrát našim hlavním cílem. Proběhla večerní prezentace účastníků a seznamovací večer, kde byl přednesen plán celé výpravy.

V pátek 17.10.2014 po snídani a za pošmourného počasí vyrážíme podle plánu, pro začátek kolem Lysé. Sjíždíme do Frýdlantu, abychom následně vystoupali přes Borovou a Malenovice do vesničky Bystrá. Tady v restauraci U Toflů pod slunečníkem vyčkáváme. Slunečník sice slouží jako deštník, ale na programu je rozhodnutí jak dál. Zda v dešti pokračovat dál podle plánu objet Lysou anebo sjet zpět do údolí a pokračovat improvizací za cenu, nesplnění plánu. Jelikož prší dost a vypadá to na dlouho, vítězí varianta B a my sjíždíme zpět do údolí Ostravice. Cestou do údolí se zastavujeme na Pasekách na Frýdlantském letišti, kde parkuje stroj MIG 21. Po jeho obhlídce pak už opravdu do Frýdlantu a na Harcovnu na oběd. Tady přečkáváme nejhorší a poté co jsme trošku oschli se venku docela vyčasilo. Pokračujeme improvizací kolem Bezručova srubu do Ostravice na Myslivnu. Tady většina týmu vyčkává, zatímco někteří se jedeme proskočit na hráz nedaleké přehrady Šance. Po našem návratu se pak společně vracíme do Čeladné. Tady nás čeká už jen závěrečné stoupání pod sjezdovku s plánovanou zastávkou U Pařezu. Což je místní nádražní restaurace. ( Pro neznalé…!) Najeto 47 km. Nastoupáno kolem 600 vm. Pro začátek dobrý…

Sobota 18.10.2014 směr Lysá. Ráno se vyčasilo a my vyrazili. Plán byl plán. Co se dalo dělat. Tak do sedel a jedem. Pstruží, Frýdlant šup do údolí. Pak Borová, míjíme Malenovice a už jen kopec. Poslední osvěžení na Malenovické jízdárně a stoupání. Přestože jak stoupáme začíná se ochlazovat, nám začíná být horko. Cestou skládáme kamení na mohylu Ivančena a pak už jen vrchol Lysé.( 1323 mnm ) Ten zdoláváme někdy kolem 14 hodiny. Výhled nic moc, protože údolí je v mlze. Zasloužené občerstvení zelňačka, pivo, káva, tatranka a spousta turistů a cyklistů. Zpáteční cesta byla poměrně rychlejší. Sjíždíme na jih k Šanci. A pak na Harcovnu, kde se vyčasilo natoli, že se dalo sedět na terase. Ovšem jen dokud nezapadlo sluníčko. Pak už známá cesta údolím Ostravice do Čeladné a stoupání k penzionu. Co se týče kilometrů 57 , tedy dalo by se říct nic moc ale nastoupených 1560 vm. Což si zaslouží uznání pro všechny.

A neděle 19.10.2014? Tak ta měla být už jen odpočinková. Prý jen kousek. Ale stál za to. Ne že by to bylo něco strašného, ale konečně se vyčasilo natolik, že cesta kolem Ondřejníku nám odkrývala krásná panoramata do místního kraje. Sjezdovku jsme si nechali na závěr, takže jako vždy prvně z kopce dolů nad Čeladnou. A pak vystoupat nad sjezdovku a navázat na cyklostezku na Ondřejník. (cca 770 mnm ) Stezka po úbočí byla nejkrásnější vyjížďkou této výpravy. Nádherná vyhlídka na Lysou horu, dále pak Velký Javorník, Radhošť, Pustevny… všichni se kochali. Poté co jsme celý kopec objeli byla závěrečnou perličkou sjezdovka Opálená. Nevím, jak kdo si dal už nějakou sjezdovku „down hill“, ale turisté při pohledu na nás, už přijímali sázky jestli se vyválíme. Bohužel jsme je zklamali a všichni úspěšně zastavili na občerstvení na sjezdovce. Najeto 25 km a nastoupáno něco kolem 1000 vm. Pak už jen ostříkat kola, vyzvednout koláče a hajdy domů do reality.

 

 

Akce vydařená, jen škoda, že v pátek nevyšel plán. Nikomu to nevadilo. Snad pro to, máme aspoň na příště už stanovenou jednu etapu, kdy tu Lysou objedeme. Snad se tolik nezpotíme jako při jejím pokoření. Najeto necelých 130 km , násobeno „vysokohorským“ koeficientem 2,5 vychází na slušný výkon. Teď už nezbývá než se těšit na lyžovačku na sjezdovce. Snad nám zima bude přát a nedopadne to jako posledně. Ale o tom, až zase příště….

 

 

 

 

 

 

 Photo&Design ©Fofobiketeam
Poslední úpravy 14.09.2015 17:12

 

weblight
„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich