Titulní strana Členové týmu Naše výpravy Připravujeme Fotogalerie Doporučujeme Stanovy Aktuálně


logo
 
 
 
Grado 2015
 
fotogalerie
 
 
 
 
fotogalerie
 
 
 
 
fotogalerie
 
 
 
 
fotogalerie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Šumava - Nová Pec

Druhou letošní akcí našeho již věhlasného FOFO BIKE TEAMU byla výprava na Šumavu k Lipnu. Naplánovaný termín 13. – 17. července vyšel, stejně tak jako klaplo perfektní ubytování v hotelu Marlin.

Přestože se nás většina těšila užít si příjezd po ose, tak nás odradila výluka Českých drah mezi Suchdolem a Jindřichovým Hradcem a my byli nuceni vyrazit na místo auty. Sraz byl 13.7.2015 ve 13 hodin v hotelu. No docela se to podařilo a po krátkém brífingu v hotelové restauraci, obědě a seznámení se s personálem, se všichni ubytovali, oblekli do klubových stejnokrojů a vyrazili .

Jelikož nebylo moc času a ani počasí neslibovalo nic dobrého, vyrazili jsme jen tak kousek kolem vody. V Nové Peci jsme přejeli most a po levém břehu Lipna pokračovali po proudu po krásné asfaltové cyklostezce kde se náš tým potkával se spoustou bikerů a bruslařů. Vzhledem k nepříznivým radarovým odrazům nás nic netáhlo daleko od základny. V Horní Plané nás čekala zastávka u Koliby Belveder. Občerstvení a vyrážíme na přívoz, který nás převezl do Bližší Lhoty, odkud už poměrně rychle spěcháme na hotel neboť přeháňky se rychle blíží. První den jen tak na rozcvičení 18 km a v podvečer pak následovala prohlídka Nové Pece.

Druhý den ráno nás čeká mlha, vlhko, chladno a smutno. Prostě šumavské počasí. Nic naplat, plán je jasný. Vyrážíme do kopců. Konečně…!!!!

Žádná nuda. A tak stoupáme do výšky takřka 1100 m n.m., abychom zdolali Plešné jezero. Výhled v mlze a zima. Konkrétně na fotopointu později zjištěno 13 stupňů Celsiových. Takže nic moc…. Sjíždíme mírně dolů, abychom následně vystoupali podél Schwarzenberského kanálu po cyklostezce 1023 na Srnčí vrch 906 m n.m. Dál pak po témže značení míříme na další téměř kilometrový kopeček, kde je Rosenauerův pomník. Odsud přes Nové Údolí míříme do Strážného, kde je konečně povolena první hospoda. No a dokonce i prohlídka pohraničních pracovnic… Následují České žleby, Stožec až ke Studené Vltavě, po které se vracíme docela prochlazeni do Nové Pece. Našlapáno 68 km . Kopce, zima, bez hospod a výškových 1141 m.

Středeční ráno nás překvapí slunečným počasím a tak se prý vypravíme objet Lipno. No ale ne nějak obyčejně kolem vody. Musíme zkratkou přes nějaký kopečky. A tak vyrážíme opět po levém břehu kde stoupáme a stoupáme. Z ptačí perspektivy sledujeme nudu u jezera, jak se po cyklostezkách prohání kolaři a bruslaři. Přes Horní Planou a Hodňov kolem rybníka Olšina vjíždíme do vojenského prostoru Boletice. Dál pak Květušín, nahoru….dolů a tak pořád dokola až do Černé v Pošumaví. Zastavujeme. Jíme, pijeme, zaslouženě… Dál pak klikatice přes Milnou, Kovářov až do Frymburka. Tady najíždíme na přívoz a vystupujeme ve Fryšave v hospodě U Přívozu. Nádhera. Teploučko, pivo jako křen, perfektní prostředí a dál se v tom hicu už ani pomalu nikomu nechce. Obracíme proti proudu, noříme se do lesa a vracíme se k Marlinovi. Z důvodu vyhnutí se vrchařské prémii opět nasedáme po pár kilometrech na parník a vracíme se na levý břeh do Horní Plané. Někteří divoši si však tuto prémii nenechají ujít, a tak se dělíme. V Nové Peci se setkáváme v křižovatce u večeře. Takže vše dobře dopadlo. Najeto 72 km a nastoupáno 1084m výškových. Slušný…!?!

V poslední etapě ve čtvrtek si máme údajně užít nám již známého Schwarzenberského kanálu, kdy kolem něj budem pomalu stoupat snad nekonečných víc než 40 km. Je pěkně tak proč ne. Vyrážíme… pro změnu opět levý břeh Lipna, přes Horní Planou, Černou v Pošumaví kolem vody až do Horní Vltavice, kde máme spoustu času. Čekáme na přívoz. Příjemný bufet, perfektní obsluha a kdo může, tak se na pláži vykoupe. Bufet byl v obležení a tak jsme si vysloužili plno lístků na jakýsi fest v Českých Budějovicích. Poté co nás parník převezl získáváme informaci, že nás pěknou dobu čeká jen stoupání a stoupání a občertvení v nedohlednu. Co nám zbývá…. Stoupáme. Přejíždíme hranici do Německa a furt stoupáme…. Před výjezdem z Německa zastavujeme v místní hospůdce kde ochutnáváme německou česnečku a místní pivo. Dál přes Jelení a Srnčí vrch. Tady se loučíme s kanálem a takřka vyčerpáni usedáme ve Stožci k občerstvení. Docela záhul. Dokonce i voda už některým došla… A tak je čas se vrátit. Vracíme se údolím Vltavy do Nové Pece, kde ihned atakujeme lokál co nás každý večer plnil Klostrmannovou třináctkou. Najeto 87km, nastoupáno 925 m. Takže na tu vzdálenost to nevypadalo tak strašně. Večer u Marlina dost podrobné vyhodnocení zájezdu. Zhodnocení, vyzdvižení a poděkování.

Ráno pak zaplacení, rozloučení a odjezd. Stručně řečeno moc pěkné. Ubytování luxusní, prostě to nejlepší, co v Nové Peci bylo. Po zkušenostech… Cyklisticky velmi zdařené. Dva dny sice počasí nebylo nic moc ale další dva dny tepla až moc. V průměru akorát. Organizačně perfektně zvládnuto… Jako vždy. Toto je, kdo nechápe mezi řádky, pochvala pro našeho vedoucího. No a Šumava jako taková? Krásná i když nevyzpytatelná. Jak zima mlha, tak vedro. Jak kopce, tak roviny…celkem to hodilo něco kolem 250 km. Celkové hodnocení bylo jednomyslné, zas perfektní výprava. Nezbývá než se těšit na další. No ale kam to bude? Se necháme překvapit. Všichni věříme, že to bude zase něco nezapomenutelného…

 


Photo&Design ©Fofobiketeam
Poslední úpravy 24.09.2015 7:56

 

weblight
„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain